Skip to content

“УЛААНБААТАР ХОТЫН БҮЖГИЙН СПОРТЫН АВАРГА” ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА

Нийслэлийн Засаг даргын А/479 дүгээр захирамжийн дагуу “Улаанбаатар хотын спорт бүжгийн аварга шалгаруулах” тэмцээний анхан шатны шалгаруулалтыг 05 дугаар сард дүүргүүдэд зохион байгуулсан. Тус тэмцээний эцсийн шатны шалгаруулалтыг 06 дугаар сарын 08-ны өдөр Алдар спортын хороонд зохион байгууллаа. Нээлтийн үйл ажиллагаанд Нийслэлийн Засаг даргын Хүний хөгжил, нийгмийн бодлогын асуудал хариуцсан орлогч Ш.Анхмаа оролцож нийт баг тамирчдад баяр хүргэж нээж үг хэлсэн. Улаанбаатар хотын аварга шалгаруулах тэмцээн нь 2013 оноос эхлэн хосын төрлөөс гадна формейшн буюу хамтлагийн төрөлд зохион байгуулагдаж эхэлснээс тэмцээний нийт оролцогчдын тоо өсөж энэ жил тус тэмцээнд Улаанбаатар хотод сургалт явуулж буй бүжгийн спортын клубүүд, ЕБС, СӨББ-ийн нийт 456 бүжгийн спортын тамирчид 8 насны ангиллын 40 тэмцээнд ур чадвараа сорьсон.
Энэ жилийн онцлог нь ОХУ-ын дэд аварга, ОХУ-ын бүжгийн спортын мастер, Иркутск, Сибирийн олон удаагийн аварга Илья Белобородов, Виктория Кочкина нар урилгаар хүрэлцэн ирж бүжгийн спортын шоу бүжгийн “Хүн бүр дурлаж болно”, “Анна Каренина”, “Хувь хүний өөрчлөлт” үзүүлбэрүүдээ толилууллаа.
Тэмцээн ерөнхий 3 хэсэгт хуваагдан зохион байгуулагдсан ба үүнд:
Тамирчин хөгжүүлэх тэмцээн
Зэрэглэлийн тэмцээн
Формейшн тэмцээн
Тэмцээнд:
Мастер данс клуб
Мүүн данс клуб
Мэжик данс Улаанбаатар клуб
Монгол Оросын бүжгийн спортын академи
Юүби данс клуб
Шинэ монгол сургууль
ХААИС-ийн Хатантуул хамтлаг
Рояал данс клуб
Виктория клуб
Феоникс клуб
Ерөнхий боловсролын 2-р сургууль
Буурай ээж цэцэрлэгийн баг тамирчид оролцлоо.
Тэмцээнд Монголын бүжгийн спортын шүүгчдийн нийт бүрэлдэхүүн ажилласан ба урилгаар ОХУ-ын Буриад улсын бүжгийн спортын холбооны дэд ерөнхийлөгч, Олон улсын шүүгчийн болзол хангаад буй Александр Зубенко ажилласан юм.
Улаанбаатар хотын бүжгийн спортын АШТ-ий гуравдугаар хэсэг буюу зэрэглэлийн тэмцээнүүд Хүүхэд-1 насны E 6 бүжиг, Хүүхэд-2 насны D 8 бүжиг, Өсвөр-1 насны нээлттэй стандарт, латин, Өсвөр-2 насны нээлттэй стандарт, латин, Залуучуудын нээлттэй стандарт, латин, Ахмад нас нээлттэй стандарт, Насанд хүрэгчдийн нээлттэй стандарт, латин төрлүүдэд амжилттай зохион байгуулагдаж аваргуудаа тодруулсан.
Улаанбаатар хотын бүжгийн спортын аваргуудыг зэрэглэлийн тэмцээн болон формейшн тэмцээнээр:
1. Хүүхэд нас-1 /Е зэрэглэлийн 6 бүжгийн тэмцээн/
1-р байр: Ариунболд Баясгалан
Батдэлгэр Хосболор / UB dance /
2-р байр: Сувдаа Сайханзаяа
Буяанбаяр Ундаръяа /Moon dance/
3-р байр: Мухит Мустафа
Баярбаатар Бүжмаа /Master dance/
4-р байр: Баяртогтох Хүслэн
Энхбаяр Цэлмүүн / UB dance /
5-р байр: Жамбалсүрэн Есөн-Эрдэнэ
Ариунболд Ану-Үжин /Master dance/
6-р байр: Ли Тэргэл
Жиан Мэй Жиан И Мэн / UB dance /
2. Хүүхэд нас-2 /D зэрэглэлийн 8 бүжгийн тэмцээн/
1-р байр: Тулга Ананд
Цээлэйхүү Эрхсаран /Moon dance/
2-р байр: Гэрэлт-Од Гэрэлт-Ирээдүй
Энхбаатар Энх-Уянга /Moon dance/
3-р байр: Даваадагва Тэмүүжин
Баттөмөр Мишээл /Moon dance/
4-р байр: Ганбаатар Билгүүн
Цацрал Энхжин /MRDS Academy/
5-р байр: Сүхболд Түвшинболд
Чинзориг Сарнай /Master dance/
6-р байр: Бат-Өлзий Мөнхлөн
Баярсайхан Эрхсаран / UB dance /
3. Өсвөр нас-1 /Стандарт/
1-р байр: Ганбаатар Тэмүүлэн
Буяндэлгэр Мичидмаа /MRDS Academy/
2-р байр: Анхбаяр Тулга
Ганзориг Цэлмэг /MRDS Academy/
3-р байр: Зоригтбаатар Гантогтох
Баярдаваа Намуун /MRDS Academy/
4-р байр: Батбаяр Насанбат
Батмагнай Мөнхнаран /Master dance/
5-р байр: Амаржаргал Мөнхбат
Орхон Эгшиглэн /Master dance/
6-р байр: Ганбаатар Тэмүүлэн
Баатарцогт Амин-Эрдэнэ / UB dance /
4. Өсвөр нас-1 /Латин/
1-р байр: Ганбаатар Тэмүүлэн
Буяндэлгэр Мичидмаа /MRDS Academy/
2-р байр: Анхбаяр Тулга
Ганзориг Цэлмэг /MRDS Academy/
3-р байр: Амаржаргал Мөнхбат
Орхон Эгшиглэн /Master dance/
4-р байр: Батбаяр Насанбат
Батмагнай Мөнхнаран /Master dance/
5-р байр: Зоригтбаатар Гантогтох
Баярдаваа Намуун /MRDS Academy/
6-р байр: Ганбаатар Тэмүүлэн
Баатарцогт Амин-Эрдэнэ / UB dance /
5. Өсвөр нас-2 /Стандарт/
1-р байр: Алтансүх Хангэрэл
Пүрэвжав Маралгоо /Master dance/
2-р байр: Энхжаргал Энх-Өлзий
Мөнхбаатар Бямбасүрэн / Magic dance /
3-р байр: Ариунболд Цолмонбаатар
Улам-Орших Наранзул / UB dance /
6. Өсвөр нас-2 /Латин /
1-р байр: Энхжаргал Энх-Өлзий
Мөнхбаатар Бямбасүрэн / Magic dance /
2-р байр: Алтансүх Хангэрэл
Пүрэвжав Маралгоо /Master dance/
3-р байр: Алтанболд Цолмонбаатар
Улам-Орших Наранзул / UB dance /
7. Залуучууд /Стандарт/
1-р байр: Нарантуяа Дөлгөөн
Буянбат Номин-Эрдэнэ / UB dance /
8. Залуучууд /Латин/
1-р байр: Эрдэнэбаяр Тэмүүлэн
Баатар Хулан / UB dance /
2-р байр: Нарантуяа Дөлгөөн
Буянбат Номин-Эрдэнэ / UB dance /
9. Насанд хүрэгчид /Стандарт/
1-р байр: Чулуунбаатар Анхбаяр
Батсайхан Номун /Master dance/
2-р байр: Ариунболд Төрболд
Эрдэнэбат Хонгорзул /Master dance/
3-р байр: Элбэгзаяа Олзвой
Цэдэнбал Эрдэнэсувд /Master dance/
4-р байр: Баярсайхан Амарбаяр
Мөнхсайхан Болорболд /Хатантуул хамтлаг/
5-р байр: Төрмөнх Лхагвасүрэн
Алтаннавч Хонгорзул /Хатантуул хамтлаг/
6-р байр: Чулуун-Эрдэнэ Болд-Эрдэнэзул
Чулуунбат Ижилцэцэг /Хатантуул хамтлаг/
10. Насанд хүрэгчид /Латин/
1-р байр: Адъяажав Баасанжав
Ганболд Шинэзаяа /Стар хамтлаг/
2-р байр: Баяртуяа Жаргалсайхан
Бүжинхүү Ууганцэцэг /Стар хамтлаг/
3-р байр: Эрдэнэбаяр Тэмүүлэн
Баатар Хулан / UB dance /
4-р байр: Одгэрэл Хэрлэн
Энх-Амгалан Хандсүрэн / UB dance /
5-р байр: Лена Амар
Пүрэвдорж Маргад /Стар хамтлаг/
6-р байр: Жамъяндорж Зоригтбаатар
Мөнхбаяр Амина /Стар хамтлаг/
11. Сениор /Стандарт/
1-р байр: Гээдар Буянхишиг
Бямбаа Эрдэнэтамир /Феоникс/
2-р байр: Баасанжав Болдбаатар
Лундаажанцан Ундармаа /Ub dance/
3-р байр: Төмөрбаяр Одбаяр
Дугарсүрэн Ганбүрэн /Виктория/
12. Хүүхэд нас Формейшн Латин
1-р байр: Мүүн данс хамтлаг /Moon dance/
13. Залуучууд Формейшн Стандарт
1-р байр: Талст хамтлаг /Шинэ Монгол сургууль/
14. Залуучууд Формейшн Латин
1-р байр: Royal team /Royal dance/
15. Насанд хүрэгчид Формейшн Стандарт
1-р байр: Мастер данс /Master dance/
2-р байр: Хатантуул /Хатантуул хамтлаг/
16. Насанд хүрэгчид Формейшн Латин
1-р байр: Moon dance /Moon dance/
2-р байр: Star /Стар хамтлаг/
3-р байр: Master dance /Master dance/
17 дахь удаагаа зохион байгуулагдаж байгаа Улаанбаатар хотын бүжгийн спортын аварга шалгаруулах тэмцээнийг Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газар, Нийслэлийн Соёл, урлагийн газар, Нийслэлийн Спортын хороо, Монголын бүжгийн спортын холбоо ТББ-тэй хамтран амжилттай зохион байгууллаа.
1

Сүүлд нэмэгдсэн

Видео

Санал асуулга

Нийслэлийн Соёл урлагийн газрын үйл ажиллагаа танд нээлттэй байна уу?

View Results

Loading ... Loading ...